Oxford HalfMarathon 14/10/2012

Decyzję  starcie w tym półmaratonie podjąłem po pierwszych zawodach na 8km w Didcot czyli tzn Didcot 5 , wtedy właśnie zrodziła się myśl żeby spróbować sił na tym właśnie dystansie.

Przygotowywałem się do tego wydarzenia od 1 Lipca wg Planu Danielsa, przebiegłem przez te 3,5 miesiąca ponad 750km. Wtorki, Czwartki, Soboty to biegi spokojne czasami z przebieżkami a Środy i Niedziele to akcenty, które serwuje Jack Daniels :).

oxford half marathon pictures profile


Na bieg udaliśmy się odpowiednio wcześnie bo byliśmy już 1h przed startem,  śniadanie standardowe czyli 2 kromeczki z dżemem i miodem + kawka z rana 🙂

"oxford

Taktyka na bieg była taka aby nie zacząć za szybko i powoli przyśpieszać, co prawda zacząłem dobrze ale przyspieszyłem od razu do 4:57 i tak zostało praktycznie do 16 km po czym zaczęły się schody 17-ty kilometr przyszedł do mnie kryzys ból biodra, ból w kolanie, skurcz prawej łydki musiałem się zatrzymać i rozciągnąć, straciłem na tym kilometrze całą minutę, kolejny kryzys to 20-ty kilometr tempo spadło do 5:27 jak to zobaczyłem postanowiłem troszkę przyśpieszyć ale nie było to finiszowanie bo na to to nie miałem siły.

oxford half start oxford half before start
Oxford half t-shirt oxford half marathon medal

Co do atmosfery to naprawdę super, masa ludzi na trasie, zarówno dorośli jak i dzieci każde z nich dopingowało każdego biegacza, po drodze było tez kilka zespołów, na stanowiskach z wodopojami była niestety tylko woda, finisz na stadionie Kassam Stadium gdzie było jeszcze więcej kibiców dopingujących każdego. Po przekroczeniu linii mety uśmiech na ustach, ponieważ mimo bólu udało się przebiec w zamierzonym czasie.

Oxford Kassam Stadium oxford Kassam Stadium 2012

Czas 1h46min 12 sek – miejsce 960 na 3033 które ukończyły

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

4 odpowiedzi do artykułu “Oxford HalfMarathon 14/10/2012

  1. Pingback: Swindon 10k 18/11/2012

  2. Pingback: Początki biegania :)

  3. Pingback: Trening do Oxford Half Marathon

  4. Pingback: Oxford Half Marathon 13/10/2013 | Bieganie, jak biegać, trening biegacza, plany treningowe, maraton, początki biegania :)

%d bloggers like this: