Garmin Forarunner 405

Po 4 miesiącach biegania zakupiłem sobie zegarek treningowy Garmin Forarunner405 z monitorem pracy serca.

Poniżej przedstawię cechy tego sprzęciku.

 

Funkcje treningowe


Dla właściwego działania urządzenia treningowego, niezbędne jest wprowadzenie pewnych danych i dokonanie jego konfiguracji. W menu ustawień użytkownik określa między innymi swój profil (płeć, waga, itp), aby uzyskać możliwe dokładne wskazania spalonych kalorii, ale ma również możliwość zmiany szeregu ustawień systemowych: jednostek miary, języka menu ekranowego, ustawień czasu, itp.

Garmin forarunner 405 W zakresie funkcji treningowych realizowanych przez to urządzenie, odnaleźć można dobrze już znany zasób. Dostępne są bowiem funkcje Auto Pause oraz Auto Lap, których zadaniem jest automatyczne zatrzymywanie stopera jeśli prędkość spadnie poniżej zadanej wartości oraz zapisywanie danych okrążenia po przebyciu zadanej odległości lub osiągnięciu określonej pozycji. Funkcja Auto Scroll pozwala z kolei na automatyczne przełączanie wyświetlanych ekranów danych trenignu, bez ingerencji użytkownika.

W trakcie treningu skorzystać można z funkcji wirtualnego partnera, dla którego ustalić można żądane tempo treningu, a następnie ruszyć za nim w pościg – na ekranie urządzenia wyświetlane są wówczas dwie ikonki ludzi, symbolizujące postęp użytkownika w stosunku do zadanych wartości wirtualnego partnera. Urządzenie realizuje również nieco bardziej zaawansowane funkcje treningowe. Proste treningi mogą być definiowane bezpośrednio w urządzeniu, bardziej zaawansowane treningi wymagają już ich zdefiniowania w oprogramowaniu na PC (Garmin Connect lub Training Center) a następnie ich przesłania do pamięci urządzenia. Proste treningi to treningi budowane w oparciu o pewien cel, którym może być czas, dystans lub liczba spalonych kalorii. Możliwe jest też zdefiniowanie treningu w oparciu o pomiar tętna. W oparciu o takie proste treningi, można również zdefiniować tzw. trening w interwałach, gdzie oprócz elementów wysiłkowych, możliwe jest określenie interwałów rozgrzewki czy odpoczynku.

Zaawansowane treningi, definiowane w oprogramowaniu na PC, mogą posiadać różne cele zdefiniowane dla każdego z interwałów treningu, jak również różne ich dystanse czy czasy. Tak przygotowane na PC, lub udostępnione przez innych użytkowników dane treningu, przesłać można bezprzewodowo do urządzenia, a następnie z jego już poziomu uruchomić wybrany trening.

Inną ciekawą funkcją treningową jest wyścig. Jest to funkcja, która umożliwia wykorzystanie do bieżącego treningu, danych zarejestrowanych w innym wcześniejszym treningu. Z funkcji tej korzystać można w połączeniu z wirtualnym partnerem, dzięki czemu można dążyć do poprawienia swoich rezultatów osiągniętych w przeszłości.

Z poziomu menu urządzenia, użytkownik może również przeglądać historię swoich dotąd zarejestrowanych treningów. W pamięci Forerunner 405 przechowywać można do 1000 okrążeń i około 20 godzin zarejestrowanego śladu podróży. W danych śladu zapisywane są zarówno pozycje kolejnych punktów, jak i dane pochodzące z czujników (np. tętna). Jeśli pamięć śladu zostanie przepełniona, najstarsze dane będą sukcesywnie usuwane, aby możliwa była rejestracja nowych danych. Z tego powodu, użytkownik powinien co pewien okres dokonywać synchronizacji danych z PC i w ten sposób tworzyć ich kopię.

Pełne profesjonalnych funkcji treningowych urządzenie Forerunner 405 nieprzerwanie mierzy czas, dystans, tempo, kalorie i tętno (po podłączeniu do czujnika tętna). Każdy bieg jest zapisywany w pamięci, więc można przeglądać i analizować dane i monitorować swoje postępy. Możesz nawet pobierać zapisane biegi i zmierzyć się z wynikami z poprzednich treningów lub z funkcją Virtual Partner®. Dostosuj ekrany danych urządzenia Forerunner, aby natychmiast otrzymywać informacje dotyczące treningu.

Urządzenie Forerunner 405 to zegarek sportowy i osobisty trener w jednym, łączące najlepsze cechy obu urządzeń w eleganckiej, stylowej obudowie. Ten doskonały zegarek jest łatwy w użyciu i wygodny do noszenia na co dzień. Wystarczy dotknąć jego ramki, aby zmienić ekran bez szukania przycisku. Urządzenie Forerunner 405 jest dostępne w dwóch kolorach: czarnym i zielonym.

Po wpisaniu odległości bezprzewodowa technologia ANT+SportTM automatycznie przesyła dane do komputera, gdy Forerunner znajduje się w jego zasięgu. Bez kabli i bez połączeń. Dane po prostu się tam znajdą i będą gotowe do przeanalizowania, skategoryzowania i udostępnienia w społeczności online Garmin Connect lub poprzez nasze opcjonalne oprogramowanie Garmin Training Center®. Możesz także bezprzewodowo przesyłać treningi z komputera do urządzenia Forerunner.

Urządzenie Forerunner 405 jest dostępne z i bez czujnika tętna  pomagający w pełni wykorzystać trening. Wersje z czujnikiem tętna stale śledzą liczbę uderzeń serca na minutę. Trenuj w określonej strefie tętna, aby poprawić swoją sprawność fizyczną, lub porównuj tempo i tętno z poprzednimi wynikami tego samego treningu.

Urządzenie Forerunner 405 posiada wyjątkową konstrukcją, która umożliwia uzyskanie lepszego widoku nieba dla anteny GPS i odbiór silniejszego sygnału podczas biegu. Bardzo czuły odbiornik GPS zapewnia lepsze śledzenie pozycji pod drzewami ani wśród wysokich budynków.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather
%d bloggers like this: