Buty Nike Pegasus +29

Lekki, trwały i idealnie dopasowany wg niezmiennych zasad jednego z założycieli firmy. Model wielokrotnie nagradzany przez czasopismo Runners World. Buty te kupiłem w lutym 2013r.

Cholewka wykonana z mesh’u ze specjalnymi panelami 3D gwarantuje dużą oddychalność. Rozszerzone panele Flywire to ultra-lekkie i bardzo silne wsparcie stopy z jednoczesnym idealnym dopasowaniem. Miękka wkładka Fitsole 2 dopasowuje się do kształtu stopy zapewniając duża stabilność. Dodatkowo daje nam lekką amortyzację. Podeszwa waflowa zapewnia doskonałą przyczepność – sprawdza się na różnych nawierzchniach – od lekkiego terenu po powierzchnie utwardzone, np. (asfalt). Pogłębione poprzeczne i podłużne nacięcia podeszwy ułatwiają naturalne przetaczanie stopy. Zastosowanie gumy węglowej gwarantuje długą żywotność buta.

Podeszwa środkowa

  • Poduszka gazowana poziomie pięty chroni mięśnie i stawy zapewniając dodatkowo doskonałą sprężystość.
  • Nowa, bardzo responsywna pianka Premium Cushlon na całej długości zapewnia dodatkową amortyzację i ochronę przed wstrząsami.
  • TPU Midfoot shank – płytka z termoplastycznego poliuretanu na poziomie śródstopia wspiera łuk główny stopy oraz umożliwia rotację śródstopia względem pięty w osi strzałkowej.
  • Dostosowana do męskiej stopy platforma uderzeniowa Crash Pad świetnie amortyzuje siłę uderzenia stopy o podłoże oraz znacznie ułatwia rozpoczęcie prawidłowego procesu przetaczania.
nike pegasus buty do biegania

Buty idealne na długie wybiegania, zakupione w lutym 2013r. z myślą o Cracovia Maraton Buty te dnia 26-06-104 mają przebieg 1470km ich stan jest idealny i teraz tak naprawdę dla mnie są jak gdyby rozbiegane i dobrze mi się w nich biega, używam ich do wtorkowych akcentów oraz co drugie niedzielne długie wybieganie.
Podeszwa zewnętrzna

  • Do wykonania podeszwy użyto materiałów przyjaznych środowisku naturalnemu.
  • BRS 1000 guma węglowa sprawia, że podeszwa buta nie zetrze się szybko i dłużej będzie można w nim trenować.
  • Waflowy profil zapewnia doskonałą przyczepność przy bieganiu oraz częściowo tłumi uderzenia stopy o podłoże.
  • Pogłębione poprzeczne i podłużne nacięcia podeszwy ułatwiają przetaczanie stopy zgodnie z jej naturalnym ruchem.
  • Gęsto ustawione gumowe ostrza od zewnętrznej strony podeszwy pełnią rolę dodatkowej amortyzacji zapewniając jednocześnie płynniejszy ruch buta podczas kontaktu z podłożem
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Odpowiedź do artykułu “Buty Nike Pegasus +29

  1. Pingback: Buty New Balance M890 V3 | Bieganie, jak biegać, trening biegacza, plany treningowe, maraton, początki biegania :)

%d bloggers like this: