10 powodów aby zacząć biegać.

Chcesz zrzucić kilka kilogramów ale nie masz motywacji? Czujesz, że jest ciebie w niektórych miejscach za dużo, ale nie wiesz jak to zmienić? Oto 10 powodów, które mogą pozytywnie wpłynąć na twoje życie i pomóc ci zacząć działać. Nie masz pomysłu na jakąkolwiek formę aktywności fizycznej? Zwróć zatem uwagę na bieganie. Przed tobą krótka lista, która pomoże ci znaleźć powód aby zacząć aktywnie żyć i uprawiać ten właśnie sport.

 • Po pierwsze jest to bardzo tani sport, aby go uprawiać nie potrzebujesz żadnego specjalistycznego sprzętu ani konkretnego miejsca. Biegać bowiem można praktycznie wszędzie i we wszystkim. Nikt nigdy nie zajmie ci miejsca ani nie ukradnie sprzętu, nic nigdy ci się nie popsuje. Wszystko co jest ci potrzebne masz w zasięgu swoich nóg.
 • Po drugie to naprawdę zdrowe, pomaga bowiem utrzymać organizm w dobrej formie, eliminuje zbędny choresterol, poprawia pracę serca i kondycję. Wreszcie będziesz mógł wejść po schodach bez zadyszki.
 • Po trzecie, jeżeli już złapiesz przysłowiowego bakcyla, bieganie może stać się twoim stylem życia, może sprawić, że staniesz się modny. Owszem wtedy należy poczynić konkretne inwestycje np. w odpowiedni strój i gadżety, aby wpasować się w społeczność lifestylowych biegaczy. Da ci to poczucie należenia do wspólnoty oraz stworzy możliwości poznania nowych osób.
 • Po czwarte, jeżeli lubisz gadżety i nowinki techniczne to bieganie jest także dla ciebie. Obecnie na rynku jest coraz więcej urządzeń oraz aplikacji opisujących i wspomagających bieganie. Możesz na bieżąco monitorować swój puls, mierzyć liczbę przebytych kilometrów, postawionych kroków i spalonych kalorii, możesz oznaczać przebytą trasę, możesz w końcu sporządzać własne statystyki obserwując przy tym swój rozwój i rejestrując postępy. Możesz tym wszystkim dzielić się ze znajomymi za pomocą portali społecznościowych motywując tym samym siebie i innych.
 • Po piąte, jeżeli masz problemy z motywacją i chcesz ćwiczyć silną wolę to bieganie jest wspaniałym rozwiązaniem. Poprzez regularność i samozaparcie kształtujesz nie tylko swoje ciało ale i umysł. Sprawiasz, że stajesz się lepszym człowiekiem, któremu w przyszłości łatwiej będzie realizować plany. Jeżeli dasz rade nakłonić samego siebie do regularnego biegania, to w przyszłości, dzięki wyrobionym w ten sposób cechom charakteru, łatwiej pokonasz życiowe trudności.
 • Po szóste, to naprawdę uzależnia i daje radość. Nic nie daje poczucia takiego spełnienia jak przełamywanie kolejnych barier, jak ciągły rozwój i pokonywanie własnych słabości. Jeżeli nie masz w życiu pasji i potrzebujesz odmiany to bieganie jest właśnie dla ciebie. Posiadanie pasji i zainteresowań zwiększa jakość życia, czyni je pełniejszym i bardziej wartościowym.
 • Po siódme to wspaniały sposób na odkrycie nowych miejsc w twoim najbliższym otoczeniu. Jeżeli poruszasz się na co dzień samochodem to pokonujesz ciągle te same, nudne trasy. Dzięki bieganiu masz szanse to zmienić, możesz odkryć nowe, nieznane dotąd miejsca, zauważyć piękny budynek, którego do tej pory nie widziałeś czy nawet znaleźć lokal, który cię zainteresuje. Możesz modyfikować swoje trasy i ciągle odkrywać nowe, ciekawe rzeczy. Zatem przy okazji biegania możesz osiągnąć dodatkowe korzyści i pokonać nudę.
 • Abingdon running path, training plan Abingdon running path, training plan
 • Po ósme, jeżeli jesteś niecierpliwy to bieganie daje szybkie efekty. Już po pierwszych dwóch tygodniach regularnego treningu jesteś w stanie zauważyć pozytywne zmiany w długości pokonywanego dystansu i wydolności swojego organizmu.
 • Po dziewiąte dzięki regularnym treningom już nigdy nie będziesz odczuwać zakłopotania jadąc latem nad morze. Nie będziesz musiał przemykać chyłkiem na basenie czy poszerzać ubrań na kolejne wesele w rodzinie. Bieganie pomaga zachować smukłą i zdrową sylwetkę eliminując z twojego życia niepotrzebny stres. Po prostu zacznij biegać zamiast z zatroskaną miną przeglądać się w lustrze i z zamkniętymi oczami wchodzić na wagę. Rusz się zamiast kupować kolejne nieskuteczne suplementy diety w aptece.
 • Po dziesiąte, zrób wreszcie coś dla siebie! Jedna mała zmiana w twoim życiu może wywołać lawinę przeobrażeń. Odważ się i zacznij nową przygodę, nigdy nie wiesz co cię czeka za rogiem. Bieganie może sprawić, że otworzysz się na świat, pozbędziesz się złych nawyków i poznasz nowych ludzi. Może stać się początkiem nowej, fantastycznej przygody, która odmieni dotychczasową stagnację. Bieganie może stać się impulsem do zmian, może dać ci iskrę, której od dawna potrzebujesz by zmienić coś w swoim życiu. Pomorze ci przełamać rutynę i wyrwać się z trójkąta telewizor- komputer- łóżko.
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather
%d bloggers like this: