Trening Styczeń 2015

Swoje roztrenowanie, które trwało od 19 Grudnia zakończyłem 5 Stycznia, wtedy właśnie po kompletnym nic nie robieniu przez 17 dni (żadnej aktywności fizycznej) ruszyłem w pierwszy bieg i nie była to sielanka.

Postanowiłem, że wszystkie biegi będę biegał z pulsometrem i tego się trzymam do tego minimum 3x w tyg core stability.

12 styczeń – poniedziałek przerwa od biegania i robię tylko core stability ponieważ ćwiczenia stabilności ogólnej to bardzo ważny element niebiegowy biegacza 😉

Wtorek – biegnę ale po 6km czuje ból w „dupie” tzn w pośladku prawym, więc przerywam bieg, ale do domu mam 6km no ale cóż idę, próbuje biegnąć ale ból jest więc ostatecznie postanawiam przejść ten odcinek, temperatura tylko  2 stopnie + wiaterek+ marsz w koszulce spoconej = biegun północny – zmarzłem jak nigdy – już wiem dlaczego tak ludzie patrzą dziwnie na biegaczy jak jest im zimno przy zwykłym chodzie.

Środa zamiast biegania robię pływanko, bo trzeba dać odpocząć pośladkowi 😉

Czwartek robię test biegania – czuje, że mam pośladek, ale da się biegać, przy czym uważam na to co się dzieje.

Piątek ponownie pływanko, sobota BS i w niedzielę znowu długie wybieganie  ponownie 2h biegu już ale to jeszcze nie to co ma być.

Czwartek 22 styczeń zaczyna plan przygotowujący do Maratonu w Pradze 3 Maja. Plan wg Jacka Danielsa i pierwszy trening jakościowy to: BS+3x6min TP p. 1min marsz+4x3min TI p. 2min trucht+6x200m Rytmy p. 200m+BS

Tempo Progowe weszło średnio po 4:04/km Tempo Interwałowe po 3:47/km a Rytmy 42sek – ciężki trening to był.

24 styczeń drugi trening jakościowy w tym tygodniu a trening ten to 55min w tempie maratońskim, w sumie to nie wiem jakie mam tempo, ale jak wszedłem na odpowiednią intensywność to wyszło mi 4:15/km i w te 55min przebiegłem 13km w tym tempie.

Z takimi o to wynikami zakańczam ten miesiąc
Bieganie – 334.4 km – 29h- 22 treningi
Core Stability – 6h:45min – 12 treningów
Pływanie – 11.1km – 4h:44min – 6 treningów.

Trening z dnia 31 Stycznia

reniprogowy, tempówki, interwaly tempowe

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather
%d bloggers like this: