Stockley Park 10k 17/05/2015

Ten start w ogóle  nie był planowany, bo za mało czasu minęło od Maratonu w Pradze, ale delikatnie uległem pokusie grupie „Polacy biegają w UK„, chciałem poznać kilka osób z grupy osobiście, ponieważ do tej pory znaliśmy się tylko wirtualnie.

Stockley Park Polacy biegają w UK

Jak wspomniałem wcześniej, od startu w maratonie minęło tylko 2 tyg i ciągle czułem zmęczenie,  do tego trasa tej „dyszki” miała być trudna, więc nie liczyłem na poprawę życiówki, która wynosiła przed tym biegiem 39:23, po cichu liczyłem na zejście poniżej 40min i to byłby sukces.

Przed startem spotkaliśmy się całą ekipą w składzie: Agnieszka, Emilia, Ania, Piter, Mariusz, Rafał. Przed biegiem umówiłem się z Piterem, że pobiegniemy razem i wspólnie sobie pomożemy, ponieważ jesteśmy na zbliżonym poziomie biegowym, chociaż Piter chciał złamać 39min, przystałem na te propozycję…

Po za osobami biegającymi z grupy, pojawiła się również Aga, która wtedy nie mogła wystąpić ze względu na kontuzję, ale dopingowała nas wszystkich równo 🙂

Dodatkowym elementem rywalizacji, była rywalizacja drużynowa, na którą składały się 3 najlepsze wyniki z każdej drużyny, więc było to również dodatkową motywacją.

Stockley Park Polacy biegają w UK

Ustawiliśmy się na starcie razem z Piter i biegliśmy wspólnie, 1km dużo zwalnialiśmy, bo niosła nas fantazja, ale szybko ogarnęliśmy tempo i pierwszy km delikatnie za szybko bo 3:52, ale kolejne 2 już z pełna kontrolą po 3:58 zarówno drugi jak i trzeci kilometr.

Stockley Park Polacy biegają w UK 4km szybciej bo w 3:48,ale było sporo z górki i w tym momencie Pitera dorwał lekki kryzys, ale lekko go zdopingowałem i pozostał zaraz za moimi plecami, 5km pierwszy podbieg, więc zwalniamy i kończymy ten km w 4:08 przynajmniej ja mam taką taktykę, Piter mnie wyprzedza w tym momencie i pod te górkę leci jak przecinak.

6km znowu w dół, ja na zbiegach dobrze sobie radzę więc ponownie prowadzę Piotra i kończymy ten km w 3:59.

7,8 km zaczynają sie dwa mocne podbiegi, na których całkowicie schodzi ze mnie powietrze, Piter wyprzedza mnie gdzieś na początku 7km, a ja staram się tylko o to aby go mieć w zasięgu wzroku. 7k w 4:06 a 8km gdzie był bardzo długi podbieg 4:16.

9km wracam do swojego tempa  3:58 i staram się dogonić mojego kolegę z drużyny, ten kilometr zamykam w 3:59.

10km, a w zasadzie 860m pokonuje w 3:18 i kończę bieg z nieplanowaną życiówką 39:22 🙂 poprawiam się o 1 sek 🙂

Stockley Park Polacy biegają w UK Stockley Park Polacy biegają w UK


Trasa trudna, dużo podbiegów oraz piasek na trasie.
Stockley Park Polacy biegają w UK

Piter z życiówką 39:14 czyli 8 sek przede mną,

Mariusz 41:22 i życiówka również,

Rafał „człowiek zagadka” kończy swoje 10k w czasie 41:27 co jest rewelacyjnym czasem jak na debiut i na taki krótki okres biegania,

Emilia 52:37 życiówka,

Anna 53:32 życiówka,

Agnieszka 1:02:00 życiówka.

Stockley Park Polacy biegają w UK

W zawodach wzięło udział 325 biegaczy, zająłem 16 miejsce.

Drużynowo zajęliśmy 3 miejsce, ale nasz wynik był dużo lepszy od pierwszego miejsca z zeszłego roku.

Stockley Park Polacy biegają w UK

Po biegu udaliśmy się wszyscy na zasłużone piwko, ciasteczka, śmiech…. Oczywiście nie obyło się o rozmowach o kolejnych wspólnych biegach 😉

Stockley Park Polacy biegają w UK

Miło wspominam te zawody, gratulacje dla wszystkich obecnych 🙂
Stockley Park Polacy biegają w UK

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather
%d bloggers like this: