Jak zacząć biegać?

Bieganie jest nie tylko modne ale przede wszystkim zdrowe. Różne osoby mają odmienne motywacje odnośnie biegania. Jedni robią to po to by schudnąć, inni aby pozbyć się stresu a jeszcze inni dlatego, że zalecił tak lekarz.

 

Jeśli ktoś dopiero rozpoczyna swoją przygodę z bieganiem na początek powinien zdobyć podstawowe informacje na temat tego sportu. Warto też zaopatrzyć się w odpowiednie ubranie i obuwie. Wreszcie trzeba wyznaczyć sobie odpowiednią trasę do biegania. Najlepiej gdy jest to teren dość miękki i z dala od miejskiego zgiełku. Można więc biegać w lesie czy po polnych drogach.

Odpowiednie będą także bieżnie przy boiskach typu Orlik. Aby uprzyjemnić sobie ten sport warto postarać się o partnera do biegania co bardzo poprawia motywację. Bieganie zaczynamy od niewielkich dystansów, które stopniowo zwiększamy. Pamiętajmy o tym, że bieganie ma być przede wszystkim przyjemne i nie chodzi tu przede wszystkim o bicie rekordów. Jeśli ktoś lubi może oczywiście zaopatrzyć się w krokomierz czy urządzenie, które mierzy ilość spalonych kalorii.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather
%d bloggers like this: