Cracovia Maraton 28/04/2013

Nadszedł czas na debiut w maratonie, do którego przygotowywałem się prawie 4 miesiące, pełny opis treningu w poście Operacja Cracovia Maraton przebiegłem w tym czasie  prawie 1300km, biegów długich powyżej 30km miałem 4x, kilka biegów około 25km, treningi progowe, biegi w tempie maratońskich, wszystko było wykonane jak należy….


 

28/04/2013 – w maratonie startowało nas trójka ziomalów :), wyjechaliśmy w sumie wcześnie ale okazało się, że i tak za późno bo ulice było w Krakowie już zamknięte dużo wcześniej i w efekcie samochód zaparkowaliśmy 4km od startu, pojechaliśmy dwoma samochodami ponieważ zabieraliśmy ze sobą kibiców 🙂 (rodzina).

cracovia maraton cracovia maraton

W okolice startu dotarliśmy na 10min przed startem więc o rozgrzewce nie było mowy no ale coś tam porozciągaliśmy temat i poszliśmy w strefy startowe, ja poszedłem w strefę 3h30min bo teoretycznie na tyle byłem przygotowany, taki czas wskazywały starty kontrolne (10k Goring, 21k Reading), więc na taki czas miałem zaplanowany bieg a miało to być tempo 4:58/km.

 

cracovia maraton cracovia maraton

Wystartowaliśmy, pierwszy kilometr lekko za szybko bo 4:50 ale szybko się zorientowałem i zwolniłem tak aby biegnąć na grani 5:00 w sumie po 3km moje średnie tempo wyniosło 4:58/km więc idealnie, w tych pierwszych 3km spotkałem już pierwszych kibiców :),  kolejna trójka po 4:57/km czuję się dobrze, spotykam kolejnych ludzi z rodziny w sumie 7 osób było na trasie, super uczucie, biegnę dalej bo jest dobrze kolejna trójka znowu 4:57/km,  kolejna 4:58, od 12km do 15km było lekko pod górkę i tutaj tempo spadło mi do 5:04/km, po 15km zaczyna się coś niedobrego, uda mnie bolą, sam siebie kopię po łydkach, opadam z sił, sam w to nie wierzę bo dopiero 16km, biegnę dalej ale coraz słabszy jestem, psycha m,i siada – przecież nie mogę nie ukończyć biegu zawiodę kibiców, no ale nadchodzi 18km a ja już przechodzę w marsz, myślę jak to jest ? przecież miałem długie wybiegania, treningi były ok,  boli mnie już wszystko a najbardziej to wkurzony jestem na siebie, próbuję jeszcze biegnąć ale co próba biegu to 200-300m i marsz więc postanawiam zakończyć tą męczarnię na 19km :(. Na start dojeżdżam  z ziomkami którzy czekali na nas na 21km.

cracovia maraton cracovia maraton

Bardzo żałowałem tego zejścia z trasy i to w dniu debiutu 🙂 a wystarczyło zacząć spokojniej i w dodatku nie poddawać się a tak to wyszła kicha 🙂

W ostatecznym rozrachunku to ten start był dobra lekcją dla mnie, lekcja pokory i szacunku dla dystansu 🙂

Waga w dniu maratonu to 76kg

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

2 odpowiedzi do artykułu “Cracovia Maraton 28/04/2013

  1. Pingback: Halstead Marathon 12/05/2013

  2. Pingback: Buty Nike Pegasus +29 | Bieganie, jak biegać, trening biegacza, plany treningowe, maraton, początki biegania :)

%d bloggers like this: